

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Frequency | 7.3728 MHz |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Operating Mode | Fundamental |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Drive Level | 500 µW |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
Stock: 942
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08899
Ext.Price$0.08899
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08899 | $0.08899 |
| 10 | $0.07918 | $0.79180 |
| 50 | $0.07046 | $3.52300 |
| 100 | $0.06395 | $6.39500 |
| 500 | $0.05805 | $29.02500 |
| 1000 | $0.05269 | $52.69000 |
| 3000 | $0.04783 | $143.49000 |
| 5000 | $0.04341 | $217.05000 |
